Ηλεκτρονικές διευθύνσεις μαθητών και ψευδώνυμα

Αγαπητοί γονείς,

Καθώς έχουν σημειωθεί περιστατικά παρείσφρησης εξωσχολικών στην εξ αποστάσεως ηλεκτρονική διδασκαλία, θα σας παρακαλούσαμε να βεβαιωθείτε ότι τα παιδιά σας χρησιμοποιούν ηλεκτρονικές διευθύνσεις που περιέχουν το πλήρες όνομά τους, και όχι κάποιο ψευδώνυμο.

Επίσης, με το πλήρες όνομά τους θα πρέπει να συνδέονται στις ηλεκτρονικές πλατφόρμες που χρησιμοποιεί το σχολείο μας για τη σύγχρονη και την ασύγχρονη διδασκαλία. Ζητούμε την κατανόηση και τη συνεργασία σας, ώστε να προστατεύσουμε τα παιδιά και τη μαθησιακή διαδικασία.

Παρακαλούμε να προβείτε στις απαραίτητες ενέργειες, ώστε από τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου οι ηλεκτρονικοί λογαριασμοί των παιδιών να ανταποκρίνονται στα ονοματεπώνυμά τους.  Σας υπενθυμίζουμε, επίσης, ότι, για κανένα λόγο, δεν πρέπει να κοινοποιήσετε εσείς ή τα παιδιά σας τους κωδικούς και τους συνδέσμους που σας έχουν αποσταλεί σε άτομα τα οποία δεν ανήκουν στο μαθητικό δυναμικό του σχολείου μας.

Η ΔΙΕΎΘΥΝΣΗ ΚΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΠΓΗ