Γιορτή Πολυτεχνείου 2018

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του Π.Γ.Η τίμησαν την 45η επέτειο της εξέγερσης των φοιτητών του Πολυτεχνείου με μια εκδήλωση μνήμης που πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου στις 16 Νοεμβρίου.

Μέσα από την δραματοποίηση καίριων στιγμών της εξέγερσης, και εμπλουτισμένη με ποιήματα και τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου μας , η εκδήλωση  κατάφερε να μεταφέρει στους μαθητές το κλίμα, την εικόνα αλλά και τα συναισθήματα  από τα γεγονότα του Νοέμβρη του 73.

Στη φετινή μας γιορτή είχαμε την τιμή να φιλοξενήσουμε τον κο Γιάννη Νισταζάκη , μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής των φοιτητών,  ό οποίος μας μετέφερε με μοναδικό τρόπο, άγνωστες λεπτομέρειες και  προσωπικά  βιώματα από τη συμμετοχή του στα γεγονότα του Πολυτεχνείου του 1973 .