Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ  ΣΤΗ  ΣΚΩΤΙΑ

Το  Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου προτίθεται  να πραγματοποιήσει εκπαιδευτική εκδρομή ομάδας μαθητών του Γυμνασίου στη ΣΚΩΤΊΑ στα πλαίσια πολιτιστικού προγράμματος.

Ελάχιστοι όροι πραγματοποίησης εκδρομής:

1. Χρονικό διάστημα : Μεταξύ 19/4/2016 και 23/4/2016 εντός 3 εργασίμων ημερών,

2. Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: περίπου 45      Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4

3. Αεροπορική μετάβαση από το Ηράκλειο  με τελικό προορισμό το Εδιμβούργο  και επιστροφή στο  Ηράκλειο με την  οικονομικότερη προσφορά. - Μεταφορά από και προς το  ξενοδοχείο.

4. Τέσσερις  διανυκτερεύσεις με πρωινό στο Εδιμβούργο, σε κατάλυμα 3 τουλάχιστον αστέρων, σε ασφαλή περιοχή,  μέσα στην πόλη του Εδιμβούργου .   Δίκλινα, τρίκλινα ή τετράκλινα δωμάτια για τους μαθητές (όχι ράντζα )  και μονόκλινα  για τους συνοδούς καθηγητές.

5. Μία  ημερήσια  εκδρομή στα Highlandsκαι σε επιλεγμένα κάστρα με  συνοδεία ξεναγού. Δυνατότητα συνδιαμόρφωσης του προγράμματος επισκέψεων σε  επιλεγμένα αξιοθέατα της περιοχής.

6. Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, όπως ορίζει η κείμενη νομοθεσία, καθώς και πρόσθετη προαιρετική ασφάλιση για περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας μαθητή ή συνοδού καθηγητή.

7. Πλήρης ιατροφαρμακευτική υποστήριξη.- Η παρουσία συνοδού γιατρού κρίνεται απαραίτητη λόγω του  αριθμού των μαθητών.

8. Η παρουσία συνοδού από το ταξιδιωτικό γραφείο δεν είναι υποχρεωτική.

9. Την αντιμετώπιση της περίπτωσης που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στις προβλεπόμενες  ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας (κακοκαιρία, απεργία, απρόβλεπτα γεγονότα, τρομοκρατικές ενέργειες κ.λ.π.)

10. Την αποδοχή από το πρακτορείο ποινικής ρήτρας σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου από τη  μεριά του (εγγυητική επιστολή με ποσό που θα καθορίσει το σχολείο).

ΣΗΜ.: Κάθε οικονομική προσφορά θα πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει  την  επιβεβαίωση διαθεσιμότητας  αεροπορικών εισιτηρίων  καθώς και την επιβεβαίωση κράτησης ξενοδοχείων.

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται το συνολικό κόστος της εκδρομής, καθώς και το κόστος ανά μαθητή, συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

Τα ενδιαφερόμενα Πρακτορεία καλούνται να υποβάλουν στη Διεύθυνση του Σχολείου σφραγισμένες προσφορές το αργότερο μέχρι και τη Παρασκευή 15-01-2016 και ώρα 12:00. Οι προσφορές θα περιγράφουν αναλυτικά τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις επιπλέον ενδεχόμενες βελτιωτικές προτάσεις, και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. 129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/02-12-2011) και τη σχετική νομοθεσία.

Η αποσφράγιση των προσφορών θα γίνει την Παρασκευή 15-01-2016 και ώρα 13:00 από την αρμόδια Επιτροπή, στο Γραφείο της Διεύθυνσης του ΠΓΗ Ηρακλείου.

Κάθε προσφορά θα συνοδεύεται απαραιτήτως από υπεύθυνη δήλωση κατοχής του ειδικού σήματος λειτουργίας τουριστικού πρακτορείου, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ. Επιπλέον, στον φάκελο της προσφοράς θα υπάρχει απαραιτήτως CD με την προσφορά σε ηλεκτρονική μορφή (doc ή PDF), ώστε να είναι εύκολη η ανάρτηση της στο διαδίκτυο.

Καρτσωνάκης Εμμανουήλ

Για να δείτε το πρωτότυπο έγγραφο, δείτε ΕΔΩ.