Εγκαίνια Έκθεσης Ψηφιακής Φωτογραφίας σχολείων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου.

ΘΕΜΑ: «Εγκαίνια Έκθεσης Ψηφιακής Φωτογραφίας σχολείων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Κρήτης με θέμα: Φωτογραφίζοντας τη φύση & Τελετή βράβευσης μαθητών (Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015, ώρα 18:00)»

Το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου, το Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου και το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Κρήτης-Παν/μιο Κρήτης προσκαλούν εκπαιδευτικούς και γονείς στα εγκαίνια της Έκθεσης Ψηφιακής Φωτογραφίας σχολείων Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου με θέμα: Φωτογραφίζοντας τη φύση, καθώς και στην τελετή βράβευσης των μαθητών γυμνασίων και λυκείων Ν. Ηρακλείου που διακρίθηκαν στο ομώνυμο, εγκεκριμένο από το ΥΠΟΠΑΙΘ, διαγωνισμό το σχολ. έτος 2014-2015, την Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015 και ώρα 18:00, στο αμφιθέατρο του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Κρήτης (Σοφοκλή Βενιζέλου - δυτικά του λιμανιού).
     Στην τελετή βράβευσης προσκεκλημένος ομιλητής είναι ο Μανόλης Παπαδάκης, EFIAP/g,  UPI CR3,  FICS, με θέμα ομιλίας: Φωτογραφία φύσης.
    Η Έκθεση Ψηφιακής Φωτογραφίας θα διαρκέσει από 30/09/2015 έως και 30/10/2015, στο Χώρο Περιοδικών Εκθέσεων του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας, σε ώρες λειτουργίας του Μουσείου, με ελεύθερη είσοδο.
     Η επίσκεψη των σχολείων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου στην Έκθεση Ψηφιακής Φωτογραφίας θα ήταν τιμητική για τους συμμετέχοντες μαθητές, λειτουργώντας παράλληλα  ως έναυσμα-κίνητρο για την ενασχόληση των εφήβων με την τέχνη της φωτογραφίας στο πλαίσιο των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Για να δείτε την αφίσα και την πρόσκληση της έκθεσης, κάντε κλίκ ΕΔΩ.