Ανάθεση εκπκής επίσκεψης προγράμματος «ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ» ΤΟΥ ΠΠΓΗ σε ταξιδιωτικό πρακτορείο.

Σύμφωνα με την Υ.Α. 129287/Γ2/10-11-2011 (Φ.Ε.Κ. 2769, τ.Β΄/2-12-2011), ανακοινώνεται ότι στο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου κατόπιν της σχετικής προκήρυξης, έγινε η αξιολόγηση των προσφορών από την επιτροπή, η οποία σύμφωνα με την πράξη 13/06-03-2015, ανάθεσε τη διοργάνωση της εκπαιδευτικής επίσκεψης του προγράμματος «Φωτογραφικές διαδρομές» στη Κωνσταντινούπολη στο ταξιδιωτικό πρακτορείο Vai travel κρίνοντας την προσφορά του τελευταίου ως: απόλυτα σύμφωνη με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος, και την πλέον συμφέρουσα οικονομικά σε σχέση με τις παρεχόμενες υπηρεσίες.

Συνολικά κατατέθηκαν στη διεύθυνση του σχολείου κλειστές προσφορές από 3 ταξιδιωτικά γραφεία:

Προσφορές γραφείων:

MELINI Travel
Terra santa travel
Vai travel

Επιλέχθηκε η προσφορά με Vai travel και διαμονή στο ξενοδοχείο Metropolitan σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και με 3 γεύματα (για όσους το επιθυμούν). Οι ώρες πτήσης είναι –σύμφωνα με το επιλεχθέν πρακτορείο:

23/4/2015 Αναχώρηση Ηράκλειο –Κωνσταντινούπολη 07.00 άφιξη 08.15.
         27/4/2015 Αναχώρηση Κωνσταντινούπολη –Ηράκλειο 00.00 άφιξη 01.30

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 του άρθρου 14 της προαναφερθείσας Υ.Α., η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις λήγει την Τετάρτη  11-3-2015 και ώρα 12:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο γραφείο της Διεύθυνσης του σχολείου.

Σπηλιωτάκης Ευάγγελος

Διαβάστε την επίσημη ανακοίνωση ΕΔΩ.