Εξετάσεις Προτύπων Πειραματικών Σχολείων

Ιστοσελίδα: www.minedu.gov.gr

Μαρούσι,  23 Ιουνίου 2014

Εξετάσεις Προτύπων Πειραματικών Σχολείων

Με απόφαση της πολιτικής ηγεσίας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων οι μαθητές οι οποίοι έκαναν αίτηση συμμετοχής στη δοκιμασία / τεστ εισαγωγής στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία και δεν παρέλαβαν το Δελτίο Συμμετοχής τους στην εν λόγω δοκιμασία μπορούν να το παραλάβουν και αύριο Τρίτη 24 Ιουνίου 2014 μέχρι 8:30 π.μ, ημερομηνία  διεξαγωγής της δοκιμασίας εισαγωγής για τα Πρότυπα Πειραματικά Γυμνάσια και την Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014 μέχρι 8:30 π.μ, ημερομηνία  διεξαγωγής της δοκιμασίας εισαγωγής για τα Πρότυπα Πειραματικά Λύκεια, προ της ενάρξεως της εξεταστικής διαδικασίας. Καλούνται  οι Διευθυντές των Προτύπων Πειρματικών Γυμνασίων και Λυκείων για την εφαρμογή των παραπάνω.