Διευκρινήσεις για τα αποτελέσματα εισαγωγής στο ΠΠΓΗ

Ενημερώνουμε τους γονείς των επιτυχόντων μαθητών στις εξετάσεις εισαγωγής στο ΠΠΓΗ για τα παρακάτω.

Θα πρέπει μέσα στο καλοκαίρι

1. να υποβάλλουν στο Σχολείο υπεύθυνη δήλωση επιλογής δεύτερης ξένης γλώσσας (γερμανικά ή γαλλικά)
  2. εάν δεν επιθυμούν τελικά να φοιτήσουν, να κάνουν υπεύθυνη δήλωση ώστε να καλέσουμε τον/την επόμενο/η

Το Σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Πέμπτη 9πμ  -12πμ, τον Ιούλιο και τον Αύγουστο.

Οι μαθητές στις θέσεις 70,71,72,73 ισοβαθμούν και για το λόγο αυτό θα διενεργηθεί κλήρωση για τη σειρά κατάταξής τους την Τρίτη 2/7/2013 και ώρα 10 πμ, σύμφωνα με τα αναφερόμενα στην εγκύκλιο 34520/Δ1/12-3-2013,  ΦΕΚ 600/τ.Β/14-3-2013/ΑΔΑ:ΒΕΔΖ9-ΝΟ5.

Επίσης θα γίνει κλήρωση για την σειρά επιλαχόντων, στις ισοβαθμίες που υπάρχουν μετά τη θέση 73.