Παράταση της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων για την πλήρωση θέσεων 5ετούς θητείας στα ΠΠΣ

Η Διοικούσα Επιτροπή Πρότυπων Πειραματικών Σχολείων (Δ.Ε.Π.Π.Σ.) προβαίνει σε παράταση της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων των εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σχετικά με την πλήρωση θέσεων πενταετούς θητείας στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία μέχρι την Δευτέρα 1 Ιουλίου 2013. Στα πλαίσια της εν λόγω διαδικασίας τα ΕΠ.Ε.Σ. των σχολείων θα προχωρήσουν στη σύνταξη αξιολογικού πίνακα των υποψηφίων εκπαιδευτικών μέχρι την Τετάρτη 10/7/2013 και η διαδικασία θα ολοκληρωθεί μέχρι 31 Ιουλίου 2013.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν υποβάλει αίτηση ενδιαφέροντος να ελέγξουν εκ νέου τα στοιχεία που έχουν καταχωρήσει (συμπλήρωση και εκτύπωση της ηλεκτρονικής αίτησης, καθώς και προϋπηρεσία) μέχρι την τελική καταχώρηση.

Δείτε τις οδηγίες εδώ